2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster avseende miljöbedömning, hållbarhetsbedömning och miljökonsekvensbeskrivning
Beskrivning: Kiruna kommun upphandlar ramavtal för konsulttjänster inom rubricerat anbudsområde. Kommunen har för avsikt att teckna avtal med två (2) konsultföretag/leverantörer. Välkomna att delta i upphandlingen!
Intern identifierare: 2024-064
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90711400 Tjänster med avseende på miljökonsekvensbedömning (MKB) utom för byggprojekt
Ytterligare klassificering (cpv): 71313440 Tjänster avseende miljökonsekvensbedömning (MKB) för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Fast pris