66549-2026 - Planering
Sverige – Programvara och informationssystem – RFI - Digital plattform för tandtekniska beställning och produktion
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI - Digital plattform för tandtekniska beställning och produktion
BeskrivningRegion Dalarna, Folktandvården Gävleborg AB och Region Uppsala inbjuder härmed leverantörer till att besvara denna marknadsundersökning/RFI (Request For Information) inför eventuellt kommande upphandling av: Digital plattform för tandtekniska beställning och produktion. Denna marknadsundersökning består av ett antal frågor som vi önskar skriftligt svar på inklusive en inbjudan till muntlig presentation (digitalt).
Intern identifierareTVN 2026/277
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd