Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkesförare Buss 2023
Referensnummer: Af-2022/0104 7079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80411000 Trafikskoletjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmarknadsutbildning till Yrkesförare Buss, ska inte ses som enkomt en körkortsutbildning, tanken är att deltagaren ska utveckla kunskaper inom både körning samt bli en väl fungerande yrkesförare med allt vad det innebär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen