2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enligt uteslutningsgrunder LOU 2016:1145 Lagen om offentlig upphandling
Beskrivning: Auktorisationssystem avseende Kalix kommuns skyldigheter vad avser insamling av avfall från flerbostadshus och med sådana hushåll samlokaliserade verksamheter.
Intern identifierare: SBN- 2023-00226-05
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000