665671-2025 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Vätsketerapi och parenteral nutrition, del 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVätsketerapi och parenteral nutrition, del 2
BeskrivningRegion Halland genomför en kompletterande upphandling av parenteral nutrition för barn och spolvätska Sorbitol-Mannitol.
Intern identifierareRS240698
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000