66573-2023 - ÄndringSverige-Tyresö: Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivartjänst inklusive support och underhåll 2023
Referensnummer: 2022/KSUH 0095
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50310000 Underhåll och reparation av kontorsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Skrivartjänster för Follow me print lösning för support och underhåll samt enstaka inköp av skrivare och multifunktionsskrivare (MFP).
Tyresö Kommun inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud på support och underhåll för skrivartjänster med Follow me print lösning samt enstaka inköp av skrivare och multifunktionsskrivare (MFP), d.v.s. skrivare, kopiator och skanner i samma maskin. Syftet är att ingå avtal för support och underhåll på befintlig maskinpark av MFP under avtalstiden. Avtalet ska kunna nyttjas av beställarnas samtliga enheter.
Översiktlig omfattning
Denna upphandling avser service, support, inköp och bortforsling av multifunktionsskrivare och skrivare vid Tyresö Kommun. Skrivartjänster för Follow me print lösning för support och underhåll samt enstaka inköp av skrivare och multifunktionsskrivare (MFP), d.v.s. skrivare, kopiator och skanner i samma maskin.