665826-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av utrustning i byggnader – Driftentreprenad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDriftentreprenad
BeskrivningFastighetsförvaltningen, Helsingborgs stad, bjuder in att delta i upphandling av driftentreprenad A och B på cirka 350 000 kvm per område. Entreprenaden omfattar fastighetsteknisk drift av fastighetsförvaltningens fastighetsbestånd avseende bl a verksamhetsfastigheter, vård och omsorgsboenden, kontorsfastigheter och bostadshus.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis, 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDriftentreprenad