2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsulttjänster, Landskapsarkitekt, Markprojektering, Dagvattenutredning, Skyfallsutredning, Trafikutredning
Beskrivning: Ramavtalet omfattar bl.a.: • Landskapsarkitekt • Markprojektering • Dagvattenutredning • Skyfallsutredning • Trafikutredning • Inmätningar • Beställarstöd/sakkunnig till beställarens organisation Uppskattat värde för ramavtalet uppgår till ca två miljoner kronor per år. Se AUB.22 för samtliga handlingar.
Intern identifierare: MIC 2023/561
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71420000 Landskapsarkitektur
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71351500 Markundersökningstjänster, 71353000 Markmätningar, 71356400 Tekniska planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal konsulttjänster, Landskapsarkitekt, Markprojektering, Dagvattenutredning, Skyfallsutredning, Trafikutredning