665941-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tryckning och tillhörande tjänster – Tryckeritjänster för konstböcker
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTryckeritjänster för konstböcker
BeskrivningUpphandling av tryckeritjänster för att säkerställa museets behov av konstbokstryck.
Intern identifierareNM2023/440
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79820000 Trycktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningDenna del är tvingande och ska besvaras av anbudsgivaren.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDel Krav på leverantören
BeskrivningDenna del ska besvaras om anbudsgivaren önskar att lämna bevis för de krav som ställs i avsnitt 3 Krav på leverantören direkt i anbudet, istället för att lämna en egen försäkran (ESPD). Del Egen försäkran (ESPD) ska då INTE besvaras.