2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård och golvvårdstjänster
Beskrivning: Städtjänster över hela landet. Separat anbudsområde för golvvårdstjänster.
Intern identifierare: FK 2025/003414
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Norra 2
Beskrivning: Norrbotten och Västerbottens län
Intern identifierare: Norra 2
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Norra 1
Beskrivning: Jämtlands län och Västernorrlands län
Intern identifierare: Norra 1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Mellersta
Beskrivning: Dalarnas, Gävleborg, Södermanland, Uppsala, Värmland, Västmanland och Örebro län
Intern identifierare: Mellersta
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Östra
Beskrivning: Stockholm och Gotlands län
Intern identifierare: Östra
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Sydöstra
Beskrivning: Jönköping, Kalmar och Östergötlands län
Intern identifierare: Sydöstra
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Västra
Beskrivning: Hallands län och Västra Götalands län
Intern identifierare: Västra
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Södra
Beskrivning: Blekinge län, Kronobergs län och Skåne län
Intern identifierare: Södra
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Generellt golvvårdstjänster
Beskrivning: Krav som ska besvaras av leverantörer som lämnar anbud på golvvårdstjänster.
Intern identifierare: Generellt golvvårdstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Golvvårdstjänster Norr
Beskrivning: Ska besvaras av leverantör som lämnar anbud för golvvårdstjänster i område Norr.
Intern identifierare: Golvvårdstjänster Norr
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Golvvårdstjänster för område Mitt
Beskrivning: Ska besvaras av leverantör som lämnar anbud för golvvårdstjänster område Mitt.
Intern identifierare: Golvvårdstjänster för område Mitt
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Golvvårdstjänster område Syd
Beskrivning: Krav ska besvaras av leverantörer som lämnar anbud för golvvårdstjänster område Syd.
Intern identifierare: Golvvårdstjänster område Syd
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Generellt
Beskrivning: Ska besvaras av samtliga anbudsgivare
Intern identifierare: Generellt
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Generellt lokalvård
Beskrivning: Krav ska besvara av anbudsgivare för lokalvården
Intern identifierare: Generellt lokalvård