2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samordnad Upphandling - Prenumerationstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser prenumerationstjänster för Kriminalvården, SMHI samt Sjöfartsverket.Upphandlingen omfattar en agent som förmedlar myndigheternas behov av prenumerationer. Behovet omfattar både tryckta prenumerationer och e-prenumerationer.
Intern identifierare: 2023-18803
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79980000 Prenumerationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 22200000 Tidningar, facktidskrifter, tidskrifter och veckotidningar, 22210000 Tidningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Prenumerationstjänster