665995-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Myndighetsbesiktningar Sprinkler, Trycksatta stigarledningar och Gassläcksystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMyndighetsbesiktningar Sprinkler, Trycksatta stigarledningar och Gassläcksystem
BeskrivningUpphandlingen avser avtal rörande revisionsbesiktning och återkommande besiktning av sprinklersystem, trycksatta stigarledningar, gassläckssytem och andra släckanläggningar för byggnader inom Region Skånes fastighetsbestånd.
Intern identifierare2024-FA000158
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631300 Teknisk byggnadsinspektion, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000