666027-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Social omsorg med inkvartering – Öppenvård - stödboende samt träningslägenheter för ungdomar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖppenvård - stödboende samt träningslägenheter för ungdomar
BeskrivningÖppenvård - stödboende samt träningslägenheter för ungdomar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs enligt 19 kap. lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelStödboende för unga (16–20 år) inom Stockholms län
BeskrivningStödboende för unga (16-20 år) inom Stockholms län.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87117:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTräningslägenhet för unga (18–20 år) inom Stockholms län
BeskrivningTräningslägenhet för unga (18–20 år) inom Stockholms län
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87117:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelStödboende för unga (16–20 år) övriga Sverige
BeskrivningStödboende för unga (16–20 år) övriga Sverige
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87117:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelTräningslägenhet för unga (18–20 år) övriga Sverige
BeskrivningTräningslägenhet för unga (18–20 år) övriga Sverige
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87117:Lot:4