666117-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Varberg: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grundskola nordväst Varberg
Referensnummer: 22/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
AF ADMINISTRATIVA FÖRESKRIFTER - Ansökningsinbjudan
Varbergs fastighets AB inbjuder härmed intresserade entreprenörer att ansöka om att få delta i upphandlingen av att uppföra en ny grundskola Nordväst i Varberg.De krav och villkor som gäller för ansökningsfasen framgår av denna inbjudan.
Dessa administrativa föreskrifter ansluter till AMA AF 12.
Avviker föreskrift från föreskrift i AMA AF 12, gäller dessa Administrativa Föreskrifter.
Alla namn och personuppgifter som förekommer i förfrågningsunderlag enligt dessa Administrativa Föreskrifter hanteras enligt reglerna i EU:s dataskyddsförordning (EU) 2016/679 (GDPR). Detsamma förutsätts gälla för de namn och personuppgifter som lämnas i anbud eller annan handling enligt dessa Administrativa Föreskrifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112723 Utformning av lekplatser, 45210000 Byggnadsanläggning, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen