666170-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förmedling av personal, även tillfälligt anställda – Upphandling av ramavtal för interimstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal för interimstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar företrädesvis chefs- och specialistbefattningar. Fastighetskontoret (FSK) ämnar framförallt avropa tjänster inom kompetensområde projektledning, kundförvaltning, teknikförvaltning och för övriga specialistområden inom bygg och fastighet.
Intern identifierare: FSK 2024/417
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: INTERIMSTJÄNSTER
Beskrivning: INTERIMSTJÄNSTER
Intern identifierare: INTERIMSTJÄNSTER