666242-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Anbudsinbjudan - Ramavtal Elentreprenader
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnbudsinbjudan - Ramavtal Elentreprenader
BeskrivningRamavtalet omfattar elentreprenader i form av avhjälpande underhåll, akuta åtgärder, planerat underhåll såsom kompletteringar och ombyggnationer samt även nyinstallationer. Ramavtalet omfattar avrop om max 2 miljoner kronor. Upphandlande myndigheter är Huge Bostäder, Huddinge Samhällsfastigheter, och Huddinge kommun.
Intern identifierareHB/2023:414
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 71314100 Tjänster på elområdet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel2. Prövning av anbudsgivare
BeskrivningRamavtalet omfattar elentreprenader i form av avhjälpande underhåll, akuta åtgärder, planerat underhåll såsom kompletteringar och ombyggnationer samt även nyinstallationer. Ramavtalet omfattar avrop om max 2 miljoner kronor.
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel1. Upphandlingsföreskrifter
Del (anbudsområde)LOT-0003
Titel3. Prövning av anbud