666243-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialvård och tillhörande tjänster – Enstaka platser i särskilt boende för personer över 65 år
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnstaka platser i särskilt boende för personer över 65 år
BeskrivningUpphandlingen avser enstaka platser för personer över 65 år, korttidsboende för personer med behov av somatisk vård och omsorg eller med demenssjukdom samt profilboenden, permanenta- och korttidsplatser. Boendena ska vara geografiskt belägna inom Sverige.
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs enligt 19 kapitlet i Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSomatisk inriktning, korttidsplats
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311100 Äldreomsorg, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDemensinriktning, korttidsplats
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelProfilboende, korttidsplats
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelProfilboende, permanent plats
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelProfilboende, inriktning Huntingtons sjukdom, permanent plats
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102897:Lot:5