666262-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Städtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädtjänster
BeskrivningOsbybostäder upphandlar städtjänst av trapphus, tvättutrymmen, lägenheter (flyttstädning) och loftgångar i hyreshus och lokaler i Lönsboda, Osby och Killeberg. Avtal avses att tecknas med en entreprenör. Avtalstid blir två (2) år med möjlighet till förlängning i två (2) år.
Intern identifierare2023-405
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStädtjänster