666265-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Återvinning av avfall – Behandling och materialåtervinning/återanvändning av gipsavfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBehandling och materialåtervinning/återanvändning av gipsavfall
BeskrivningUppdraget avser behandling och materialåtervinning av gipsavfall - utsorterat men ej krossat material där enstaka trä- och metallreglar kan förekomma. Återvinningen ska vara baserad på mekanisk bearbetning av gipsavfallet (krossning) med efterföljande separering från övrigt material så som papp, trä, spik och skruv samt annat oönskat material.
Intern identifierare0488/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBehandling och materialåtervinning/återanvändning av gipsavfall
Optioner
Beskrivning av alternativenAvtalsförlängning med 1+1år