Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45236000 Markanläggning, 45236250 Markanläggning för parker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenaden är ett ramavtal omfattande markarbeten för parkinvesteringar i form av underhåll, upprustning och förnyelse av befintliga parkanläggningar inom Kungsholmen/Norrmalm/Östermalm stadsdelsområde.