666310-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Containerhantering – Containertjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelContainertjänster
BeskrivningUpphandling av ramavtal avseende löpande avrop av containertjänster, såsom hyra, utkörning och utställning, hämtning och tömning av containrar.
Intern identifierareSN-2023-883
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63111000 Containerhantering
Ytterligare klassificering (cpv): 44613000 Stora containrar, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000