Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autoklaver
Referensnummer: SVA 2021/946
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
SVA är i behov av två nya autoklaver till två befintliga BSL3 laboratorier. Autoklaverna ska vara anpassade till två BSL3 laboratorier och vardera autoklav ska ha en incinerator (Controlled inline combustion) teknologi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen