Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nära mat - Skafferi
Referensnummer: KS-UH/2021:64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Nära mat - Skafferi. Med Nära Mat menas livsmedel från lokala odlare och mathantverkare. Med skafferi menas här följande typer av varor:
- Mjöl
- Sylt
- Torkad svamp
- Rapsolja
- Bovete
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mjöl
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphanldingens art, omfattning och mängd anges i administrativa föreskrifter.
Sylt
Del nr: 2
Torkad skogssvamp
Del nr: 3
Rapsolja
Del nr: 4
Bovete
Del nr: 5