2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenadmaskiner med förare
Beskrivning: Jönköpings kommun handlar upp inhyrning av bemannade entreprenadmaskiner (grävmaskiner, lastmaskiner, mm).
Intern identifierare: 23/165
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000