666445-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trycksaker och tillhörande produkter – Tryckeritjänster Höganäs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTryckeritjänster Höganäs kommun
BeskrivningHöganäs kommun och dess helägda bolag bjuder härmed in till anbudslämnande i vår upphandling avseende tryckeritjänster. Upphandlingen omfattar produktion av till exempel foldrar, broschyrer, affischer, kuvert och utomhusreklam och hantering av kringtjänster för hela eller delar av tryckprocessen och interaktion med kommunen på ett effektivt sätt. Uppdraget omfattar även tryck av kommunens magasin HK-Magasinet som levereras till hushållen i kommunen två till tre gånger per år.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84207:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22110000 Tryckta böcker