666549-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Polisutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kriminaltekniskt förbrukningsmaterial för fältverksamhet
Referensnummer: 935-A131.941/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35200000 Polisutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens och Tullverkets behov nationellt. Ramavtalet omfattar leverans av kriminaltekniskt förbrukningsmaterial för fältverksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18930000 Säckar och påsar, 18937100 Förvaringspåsar, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets), 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 35113490 Skyddsrock, 35121400 Säkerhetspåsar, 35200000 Polisutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen