666646-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – System- och stödtjänster – Expertstöd komplexa anläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelExpertstöd komplexa anläggningar
BeskrivningTrafikkontoret avser att genomföra en ramavtalsupphandling som inkluderar konsultstöd för hela eller delar av följande områden: - Komplexa tekniska anläggningar - Strategisk planering inom trafikstyrning och teknikimplementering - Implementering av rutiner/åtgärdsplaner i Trafik Stockholm
Intern identifierareT2023-02288
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareExpertstöd komplexa anläggningar