666692-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel Phesgo
Referensnummer: 2021-O000669
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av läkemedlet Phesgo innehållande den aktiva substansen pertuzumab och trastuzumab (L01XY02).
Leverantören åtar sig att leverera käkemedlet till Köparen i enlighet med ingånget Avtal.
---
Ang Upphandlingens totala värde
I enlighet med svensk lagstiftning görs bedömning att uppgift om pris ska beläggas med SEKRETESS enligt Offentlighet och sekretesslagen (OSL) 31 kap 16§ och 19 kap 3§. Siffran "1" är angiven då fältet "Värde" är obligatoriskt att fylla i.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen