2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder till personal inom Lokalvård, kök och badverksamhet
Beskrivning: Upphandlingen omfattar arbetskläder och skor till Luleå Kommuns personal inom lokalvård, kök och badverksamhet.
Intern identifierare: KLF 2024/1370
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18813100 Sandaler, 18813300 Lågskor, 18830000 Skyddsskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Arbetskläder till personal inom Lokalvård, kök och badverksamhet