Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobilt in- och utrullningsbart konstgräs till idrottsplats Skarpe Nord i Kungälv.
Referensnummer: KS2017/0152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39293400 Konstgjord gräsmatta
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är inköp av mobilt konstgräs som ska rullas ut på befintlig idrottsplan Skarpe Nord inför sommarsäsongen som startar i april. Inför vintersäsongen då idrottsplanen beläggs med is ska konstgräset rullas in för vinterförvaring.
För fler detaljer se förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39293300 Konstgräs, 39293400 Konstgjord gräsmatta
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen