See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Återanvändning/Återvinning av lT-utrustning
Beskrivning: Lunds universitet har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) leverantör avseende omhändertagande av uttjänta IT-produkter. Leverantören ska ansvara för att utrustningen i första hand återanvänds, i andra hand återvinns och i sista hand skrotas på ett miljösäkert sätt. Uppdraget innebär ett fullständigt åtagande av att löpande tillgodose Lunds universitets behov av dessa tjänster inom avsett område på ett enkelt och effektivt sätt samt under fördelaktiga villkor.
Intern identifierare: V 2023/671
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000