66677-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – 101-7970007 Endoskopispåret – Ombyggnad, Ryhov Jönköping.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel101-7970007 Endoskopispåret – Ombyggnad, Ryhov Jönköping.
BeskrivningEndoskopispåret är en ombyggnad av hus F4 plan 6 och 7 samt F3 plan 3 för Urologi och endoskopi. Det finns begränsade möjlighet till evakuering och delar av ombyggnaden kommer ske etappvis under pågående verksamhet. Riktlinjer från Vårdhygien ska följas vilka innebär att arbetsområdet avskiljs med provisoriska väggar, undertrycksventilering och luftslussar. Projektet indelas i två Huvuddelar då verksamheterna kommer att ta lokaler i anspråk direkt efter färdigställande.
Intern identifierare24/1208
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000