666795-2023 - ÄndringSverige-Landskrona: Uthyrning av jordbruksmaskiner med maskinskötare
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskintjänster
Referensnummer: 2023/3534
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77111000 Uthyrning av jordbruksmaskiner med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för tillhandahållande av entreprenadmaskiner med förare som UM (Upphandlande Myndighet) kommer att avropa för arbeten i samband med skötsel av gator och torg, gång- och cykelvägar, grävning, transport, anläggning, underhåll vid förvaltning av kommunala fastigheter.