666874-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: System- och stödtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT- konsulttjänster
Referensnummer: EUI 22 050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för IT-konsulter inom de anbudsområden som anges nedan:
Anbudsområde 1 - Projektledning
Anbudsområde 2 -Support
Anbudsområde 3 – Systemutveckling och systemförvaltning
Om upphandlingen
Upphandlingen omfattar tre olika verksamhetsområden. Anbudsgivare kan välja att svara på en eller flera av dessa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72500000 Datortjänster, 72514000 Drift av dataanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen