66688-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Ljustekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
21-0193 Event- och Scentekniker Liseberg
Referensnummer: 21/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318100 Ljustekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg AB inbjuder härmed Leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av ramavtal avseende tjänster inom event- och scenteknik för genomförande av olika typer av uppdrag på Lisebergs scener. Som exempel på uppdrag kan nämnas konserter med internationella akter på Lisebergs Stora Scen och Lilla Scen, TV4-sända allsångskvällar Lotta på Liseberg under perioden juni – augusti, föreställningar på Kaninscenen och i Kaninlandet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen