See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation förskola och vårdboende, Lägerbålet 1
Beskrivning: Upphandling nybyggnation av förskola och vårdboende, Lägerbålet 1 i Berga, Linköpings kommun.
Intern identifierare: UPH-2018-0359
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211200 Byggnation av servicehus
Ytterligare klassificering (cpv): 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45215213 Byggnation av vårdhem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Nybyggnation förskola och vårdboende, Lägerbålet 1