2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kurs och konferensanläggning 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser att tillgodose upphandlande myndighet samt i upphandlingen medverkande upphandlande myndigheters successiva behov av externa möteslokaler för olika sorters möten och konferenser genom att teckna ramavtal med ett antal anläggningar i Skåne med viss omnejd. Upphandlingen avser främst möteslokaler och konferensanläggningar tillgängliga med kollektivtrafik.
Intern identifierare: 2024/5738
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55100000 Hotelltjänster, 64224000 Telekonferenstjänster, 80520000 Utbildningslokaler/system
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konferenstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55100000 Hotelltjänster, 80520000 Utbildningslokaler/system
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Möten med deltagare på distans