Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Administrationssystem för utbildningar
Referensnummer: 21/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI (Request for information) avseende system för att hantera utbildningar och studier.
Studieadministrativt system för att hantera ansökningar, antagningar genomförande och uppföljningar.
MSB genomför årligen ca 300 olika utbildningar med utbildningslängder från 1 dag till 2 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende IT System för administration av utbildningar
RFI - Studieadministrationssystem
RFI avseende studieadministrationssystem
Ytterligare CPV-kod(er) 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48800000 Informationssystem och servrar, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning
RFI avseende system för hantering av utbildningar ansökningar, antagning genomförande och uppföljning