Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt dokument- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: 21/88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79996100 Dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Åstorps kommun önskar upphandla ett modernt system som uppfyller dagens och morgondagens krav på helt digitaliserad och effektiv dokument/information- och ärendehantering, från inkommen handling till arkivläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen