667086-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Sjukvårdsmaterial, allmänt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSjukvårdsmaterial, allmänt
BeskrivningUpphandling av sjukvårdsmaterial, allmänt. Här återfinns bland mycket annat medicinbägare, kam, fotfil, doseringask för medicin, spatlar, skoöverdrag, sprutfat, stasband, öronpinne, glidgel, antihalksockor, värmedyna, magsond, identitetsband och luktskydd.
Intern identifierareVF2025-00013
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del
BeskrivningAllmänt förekommande artiklar inom sjukvården som ej sorterats in i specifik kategori. Här återfinns bland mycket annat medicinbägare, kam, fotfil, doseringask för medicin, spatlar, skoöverdrag, sprutfat, stasband, öronpinne, glidgel, antihalksockor, värmedyna, magsond, identitetsband och luktskydd.
Intern identifierare1631170
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor
Intern identifierare1631171