667087-2023 - ÄndringSverige-Västerås: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödtjänster avfallshantering
Referensnummer: 202311
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stödtjänster avfallshantering uppdelat i de två delkontrakten:
1, Frekvensstyrd städning och tillsyn av miljöbodar, sopskåp och
underjordsbehållare omfattning.
2, Tvätt av avfallsbehållare, storstädning av miljöbodar och rengörning av
sopskåp.
Anbud kan lämnas på ett av delområdena eller båda.