Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattenreningssystem för dialysbehandling.
Referensnummer: UC-2017-04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Vattenreningssystem för dialysbehandling till US,Garnisionsdialysen,Lasarettet i Motala och Vrinnevisjukhuset.
Helt eller delat anbud.
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42912330 Vattenreningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen