GHAB upphandlar outsourcing av IT-driften. Inom ramen för outsourcing av IT-drift upphandlar GHAB bastjänster i form av funktionsleveranser, dvs. där leverantören äger ansvar för funktionen IT-stöd som GHAB efterfrågar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72500000 Datortjänster, 72514000 Drift av dataanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen