Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banbeläggning Arosvallen
Referensnummer: NIF 2022/00100-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37415000 Friidrottsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ny banbeläggning till Arosvallen, komplett med allt underarbete, bortforsling och viss anläggning av nedgjutningar av redskap.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37415000 Friidrottsutrustning, 45000000 Anläggningsarbete, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45112000 Grävning och schaktning, 45212213 Anläggande av idrottsmarkeringar, 45212221 Anläggningsarbete för anläggningar för idrottsplatser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen