667333-2024 - Resultat
Sverige – Värmeutrustning – VVS-material
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VVS-material
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett heltäckande sortiment av ventilations- och värme- och sanitetsmaterial. Upphandlingen är indelad i följande delar: Del 1: ventilationsmaterial Del 2: värme- och sanitetsmaterial
Intern identifierare: KS 2024/00229
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39715200 Värmeutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39715000 Vattenvärmare och byggnadsuppvärmning; sanitär utrustning, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 42520000 Ventilationsutrustning, 44115000 Byggnadsarmatur, 44115200 Sanitets- och värmematerial, 44115210 Sanitetsmaterial, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44163000 Rörledningar och armatur, 44411000 Sanitetsgods
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Huvudklassificering (cpv): 39715000 Vattenvärmare och byggnadsuppvärmning; sanitär utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 42520000 Ventilationsutrustning, 44115000 Byggnadsarmatur, 44115200 Sanitets- och värmematerial, 44115210 Sanitetsmaterial, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44163000 Rörledningar och armatur, 44411000 Sanitetsgods
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ventilationsmaterial
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Värme- och sanitetsmaterial