667348-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Östra Nyby etapp 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖstra Nyby etapp 1
BeskrivningEntreprenaden omfattar Byggata med AG, belysning, VA-ledningar, broräcke, vegetationsytor samt sanering av förorenad mark. Dessutom ingår en bullerskyddsskärm med konstruktionsansvar.
Intern identifierareProjektnummer 111104
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000