See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkringsmäklare
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en försäkringsmäklare som bland annat ska företräda Akademiska Hus intresse av att vid varje tidpunkt ha ett väl fungerande försäkringsskydd för egendom och verksamhet. Anbudsgivaren ska i tillämpliga delar utföra uppdraget i enlighet med lagen (2005:405) om försäkringsförmedling och med iakttagande av god försäkringsförmedlarsed samt i övrigt verka för Akademiska Hus bästa i de delar som uppdraget avser.
Intern identifierare: 24/117
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsformulär