667490-2023 - ResultatSverige-Finspång: Motorfordon för transport av tio personer eller fler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av bussar
Referensnummer: UH-2023-188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler
II.1.4.
Kort beskrivning
Finspångs kommun bjuder härmed in till anbudsgivning i offentlig upphandling avseende köp och leverans av två (2) bussar för minst 19 och max 22 sittande passagerare avsedda för skolskjuts.
Upphandlingen avser också option på ytterligare köp av en (1) + en (1) buss avsedda för skolskjuts.
Anbud ska lämnas i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 34121000 Bussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köp och leverans av två (2) bussar, samt option på ytterligare köp och leverans av en (1) + en (1) buss.