Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Landstingskommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk förvaltningsentreprenad byggnad Karolinska universitetssjukhuset i Solna
Referensnummer: LOC 2019-1120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70332000 Tjänster avseende fast egendom som inte används för bostadsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70332000 Tjänster avseende fast egendom som inte används för bostadsändamål, 75123000 Fastighetsförvaltning, 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Teknisk förvaltningsentreprenad byggnad Karolinska universitetssjukhuset i Solna med funktionsansvar