2. Förfarande
Förfarande
Titel: Linjetrafik i Norrbotten, -Pajala kommun, Objekt: 41.2025.059
Beskrivning: Länstrafiken i Norrbotten AB har avsikten att upphandla kollektivtrafik i länet inom Pajala kommun. Trafiksträckor med områden vilka är föremål för upphandling är: o Pajala – Aareavaara - Pajala Upphandlingsdokumentet tillhörande upphandlingsobjektet kommer att finnas tillgängligt i upphandlingsportalen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119328:Lot:1